KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 17132023

nr 1713 2023

Verner Molin

(1907-1980), Sverige

"Vedskuta". Signerad, daterad Paris -33. Pastell, bildmått: 31x57 cm, yttermått inklusive ram: 45x71 cm

Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.

Utrop:

300 kr

måndag 14 juli 2025
kl 20:45:47

Verner Molin

Läs mer om Verner Molin