KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 17132023
nr 1713 2023
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
"Vedskuta". Signerad, daterad Paris -33. Pastell, bildmått: 31x57 cm, yttermått inklusive ram: 45x71 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Utrop:
300 kr
måndag 14 juli 2025
kl 20:45:47
Verner Molin
Läs mer om Verner Molin